toyota-tesla
تولید محدود NX300
4 می 2019
toyota-tesla
تویوتا در چین؟!
7 می 2019

تويوتا كمري خودروئي محبوب در ايران

تويوتا كمري
چقدر به محیط‌زیست خود اهمیت می‌دهید؟ با شنیدن اسم شهرهای شلوغ و پرترافیک نخستین منظره‌ای که در ذهنتان نقش می‌بندد چیست؟ حتما هوایی غبار گرفته است و شهروندانی که با ماسکی روی بینی در خیابان‌ها تردد می‌کنند! هر ساله تعداد قابل توجهی از افراد به سبب آلودگی هوا و محیط‌زیست جان خود را از دست می‌دهند. پس خودروها و وسایل نقلیه تنها با تصادف و سانحه‌هایی از این قبیل جان مردم را نمی‌گیرند. آلایندگی و گازهای سمی خارج شده از خودروها نیز می‌تواند بلای جان مردم باشد. اما با رو به اتمام بودن سوخت‌های فسیلی و افزایش آلودگی هوا، خوشبختانه چند سالی است که خودروسازهای بزرگ برای تامین نیروی محرکه محصولاتشان به فکر استفاده از سوخت‌های غیرفسیلی افتاده‌اند.

پیشرانه‌هایی که با برق، هیدروژن، الکل و… کار می‌کنند، این روزها بیشتر از قبل در صنعت خودروسازی فراگیر شده‌اند. یکی از رایج‌ترین و معروف‌ترین سیستم‌های تولید نیرو در خودروهای امروزی، سیستم‌های هیبرید است. هیبرید در لغت، ترکیبی معنی می‌شود. پیشرانه‌های هیبرید نیز ترکیبی هستند و در همه آنها یک موتور برقی، با یک پیشرانه بنزینی، دیزلی و … جفت و ترکیب شده و نیروی محرکه خودرو را تامین می‌کند. یکی از پیشگامان استفاده از پیشرانه‌های هیبریدی، بزرگ‌ترین خودروساز دنیا یعنی تویوتا است. استفاده از پیشرانه‌های دوست‌دار محیط زیست، در اکثر کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا جا افتاده. به لطف تلاش‌های شرکت ایرتویا (وارد کننده انحصاری محصولات تویوتا و لکسوس)، پای خودروهای دوست‌دار محیط‌زیست به ایران نیز باز شده، اما باید قبول کرد که هنوز هم آگاهی مردم نسبت به این‌گونه خودروها کم است. البته این مساله چندان دور از ذهن نیست. چرا که اگر از تعداد محدود ب‌ام‌و 8i با قیمت نجومی و وضعیت نامشخص پلاک و تعداد انگشت‌شمار بنزهای 400S هیبرید ناوگان تشریفات فاکتور بگیریم، تنها هیبریدهای بازار ایران را محصولات تویوتا و لکسوس تشکیل می‌دهند.

تویوتا کمری در ایران سابقه درخشانی دارد. سدانی که از سال ۱۹۸۲ تاکنون روی خط تولید تویوتا قرار دارد. (البته اگر سلیکا کمری مدل ۱۹۷۹ را به عنوان اولین نسل حساب نکنیم). کمری نخستین بار با مدل 30XV قدم به ایران گذاشت. خودرویی که علی‌رغم قابلیت‌های حرکتی مناسبش، به خاطر واردات محدود و وجود رقیبی قدرتمند به اسم نیسان ماکسیما، کمتر مورد توجه قرار گرفت. اما در نسل بعدی یعنی مدل 40XV بود که کمری ناکامی‌های قبل را جبران کرد و به سرعت به یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین سدان‌های وارداتی در ایران تبدیل شد. یک سدان خانوادگی بزرگ، بادوام و قابل اطمینان که اتفاقا طراحی زیبا و ماندگاری نیز داشت. 40XV نخستین مدل کمری بود که از پیشرانه هیبرید نیز بهره می‌برد. اما این مدل محبوب در سال ۲۰۱۱ جای خود را به نسل جدید با طراحی دگرگون شده (البته بیشتر در کابین) داد. خودرویی که در ایران نیز حضور پیدا کرد و حالا رقبای بیشتری از قبل پیش‌رو داشت.

برای سال ۲۰۱۵ اما، تویوتا، کمری 50XV را دست خوش تغییراتی کرد. خوشبختانه بر اساس سیاست‌گذاری ایرتویا، نمونه فیس‌لیفت کمری مخصوص بازار آمریکا وارد کشور می‌شود. خودرویی که وسعت تغییرات آن بیشتر از یک جراحی پلاستیک ساده است و باید انصاف داد که فیس‌لیفت ۲۰۱۵ کمری، از نظر ظاهری و ماهیت فنی، داستانی کاملا متفاوت با قبل دارد.

تویوتا کمری در ایران

تولید این خودرو فقط ۱۰۰۰ دستگاه در سراسر دنیا خواهد بود