تویوتا و پاناسونیک همکار می شوند

امكان رزرو ميز شام از داخل خودرو
امکان رزرو کردن میز شام از داخل خودرو
26 فوریه 2019
درخشش داج چلنجر
درخشش داج چلنجر
27 فوریه 2019

همكاري تويوتا و پاناسونيك

دو شركت غول ژاپني

شرکت تویوتا به عنوان یکی از بزرگ ترین خودروسازان جهان به تازگی توافقی با پاناسونیک جهت شروع پروژه تولید باتری های جدید اتومبیل امضا کرده است. تویوتا از پیشگامان تولید خودروهای الکتریکی و پاک به شمار می رود و قرارداد میان تویوتا و پاناسونیک می تواند به بهبود تکنولوژی باتری های به کار گرفته شده در محصولات الکتریکی تویوتا کمک کند.

این توافق نامه بین دو شرکت بزرگ تویوتا و پاناسونیک توسط مدیران ارشد این شرکت (Kazuhiro Tsuga مدیرعامل پاناسونیک) ( Akio Toyoda مدیرعامل تویوتا) جهت یافتن راه حل های کارآمد برای حل مشکلات و معظلاتی مانند گرم شدن کره زمین، آلودگی هوا، تخریب منابع طبیعی و استفاده از انرژی ایمن منعقد گردیده است. به نقل از عامليت تويوتا كد003 هردو شرکت بر این نظر هستند که باید استفاده از خودروهای الکتریکی و هیبرید در دنیا افزایش پیدا کند. تویوتا با ارائه تویوتا پریوس هیبرید در سال ۱۹۹۷ و بعد از آن معرفی تویوتا میرای هیدروژنی در سال ۲۰۱۴ نشان داد عزم راسخ برای به چالش کشیدن کارهای سخت داشته است. همچنين عامليت تويوتا كد003 مطلع است كه از آن طرف هم شرکت پاناسونیک نیز تولید باتری های لیتیوم –یون خود را در اولویت قرار داده و جزو وظایف اصلی خود می داند. باتری های که در بسیاری از خودروهای حال حاضر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

هردو شرکت علت اصلی این همکاری را استفاده از خودروهای برقی با باتری های جدید و قیمتی مناسب با استانداردهای جدید اعلام کرده اند.

تویوتا به تازگی توافقی با پاناسونیک جهت شروع پروژه تولید باتری های جدید اتومبیل امضا کرده است.