تویوتا لندکروز سریعترین شاسی بلند جهان

تصادف خودرو
مراحل گرفتن خسارت افت قیمت
27 فوریه 2019
تویوتا لندکروز
تویوتا در نمایشگاه ژنو۲۰۱۹
26 مارس 2019

ثبت رکورد با لندکروز

ثبت رکورد سریع ترین شاسی بلند جهان توسط تویوتا لندکروز با ٣٧٠ کیلومترسرعت

لندکروزر به عنوان یکی از مشهورترین و موفق‌ترین خودروهای دنیا در کلاس شاسی‌بلندهای فول‌سایز شناخته می‌شود و معمولا رتبه‌ی‌ اول کیفیت تولید در میان رقبا را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به وزن زیاد و ابعاد بزرگ این خودرو، تبدیل آن به محصولی که بتواند رسیدن به سرعت‌های بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت را ممکن کند، تا حدودی محال به نظر می‌رسد؛ اما مهندسان تویوتا توانسته‌اند به این موفقیت بزرگ دست یابند. لنداسپید حالا یک خودروی نمایشی نیست و در عمل، توانایی‌های خود را ثابت کرده است.

این خودرو، از همان پیشرانه‌ی استاندارد لندکروزر استفاده می‌کند که ۸ سیلندر V شکل و به حجم ۵.۷ لیتر است؛ اما دقیقا پشت سپر و جلوپنجره، از دوغول‌آسا بهره می‌برد که رسیدن به قدرت ۲۰۰۰ اسب بخار را ممکن می‌کنند. موتور این‌ خودرو برای تحمل این قدرت باورنکردنی، در قسمت منیفولد و پیستون بهینه‌سازی شده است.

جعبه‌دنده‌ی این خودرو، ساخت تویوتا و از انواع مورد استفاده در مدل‌های مسابقه‌ای انتخاب شده است. بخش سیستم تعلیق و فنربندی هم با تنظیم مجدد، تا حد امکان پایین آورده شده است تا آیرودینامیک لندکروزر افزایش یابد. با توجه به تغییر وزن این خودرو و فشار وارد بر آن به هنگام حرکت در سرعت‌های بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت، تویوتا اقدام به تقویت شاسی نیز کرده است. در مجموع، این خودرو نسبت به نمونه‌ی استاندارد حدود ۸ سانتیمتر ارتفاع پایین‌تری دارد تا لاستیک‌های میشلن پایلوت زیر گلگیرها قرار گیرد.

تویوتا، هنوز توضیحی درباره‌ی هزینه‌ی بهینه‌سازی این خودرو ارائه نکرده است، اما می‌توان اطمینان داشت که بازخورد تبلیغاتی این رویداد، برای بزرگ‌ترین خودروساز ژاپن میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد. امروزه مدل استاندارد لندکروزر با پیشرانه‌ی تنفس طبیعی ۵.۷ لیتری، در حدود ۸۵ هزار دلار قیمت دارد. این مدل برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، تنها به ۶.۷ ثانیه زمان نیاز دارد و ظرف ۱۷.۵ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نهایت سرعت لندکروزر ۲۰۱۷، نزدیک به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است و میانگین مصرف سوخت آن، ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

ثبت رکورد تویوتا لندکروز سریعترین شاسی بلند جهان در وب سایت عاملیت ۰۰۳ به شما معرفی میگردد.