تویوتا در نمایشگاه ژنو۲۰۱۹

تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز سریعترین شاسی بلند جهان
25 مارس 2019
تویوتا لندکروز
نسخه خاص از تویوتا لندکروزر در شیکاگو معرفی شد
27 مارس 2019

تویوتا در نمایشگاه ژنو2019

رونمایی از خودرو سوپرا در نمایشگاه ژنو2019

پس از معرفی خودرو مورگان پلاس ۶ با پیشرانه بی‌ام‌و B58، تویوتا سوپرا نیز با همان پیشرانه بی‌ام‌و در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. سوپرا یکی از مدل‌های مطرح شرکت تویوتا است که در سال ۲۰۰۲ تولید آن متوقف شد، تویوتا تصمیم گرفت در سال جاری پس از ۱۷ سال این مدل را به بازار خودرو برگرداند و حالا نسخه اروپایی این مدل در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. تویوتا سوپرا به پیشرانه ۳.۰ لیتری شش سیلندره خطی شرکت بی‌ام‌و مجهز شده است، این پیشرانه توربو شارژ ۳۴۰ اسب بخار قدرت دارد و ۵۰۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. این مدل به سیستم انتقال هشت سرعته خودکار مجهز شده و قادر است از صفر تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را طی ۴.۳ ثانیه طی کند و نهایت سرعت آن به دلیل محدودیت سرعت اعمال شده از طرف تویوتا به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

آکیو تویودا مدیر شرکت تویوتا در نمایشگاه ژنو در مورد بازگرداندن سوپرا به تولید اعلام کرد: "هر چند مجموعه تویوتا برنامه‌ای برای تولید دوباره این مدل نداشت، اما به شخصه مانند دیگر طرفداران سرسخت سوپرا در سراسر جهان همواره مایل به بازگرداندن این مدل به خط تولید بودم، حال ما تویوتا سوپرا گرند تور جدید را بازگرداندیم و با آزمایش‌های این مدل در پیست نورنبرگ، می‌توانم قول دهم که رانندگی با سوپرا جدید بسیار لذت بخش خواهد بود، تویوتا سوپرا جدید بهتر از همیشه تولید و طراحی شده است."

طرفداران بسیار زیادی برای تماشای تویوتا سوپرا در ژنو حضور دارند، اما خبر بد برای این دسته از افراد آن است که در حال حاضر امکان خرید این مدل وجود ندارد، تویوتا بخشی از مدل‌هایی که در اروپا و در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد را برای پیش فروش اینترنتی در نظر گرفته که در حال حاضر تمامی آن مدل‌ها رزرو شده است. شرکت ژاپنی اعلام کرد که مدل‌های پیش فروش طرح اسپرت گرند تور سوپرا با دو در تولید شده‌اند، به جز این مدل‌ها هیچ تویوتا سوپرا دیگری در سال ۲۰۱۹ به بازار نمی‌آید و دیگر خریداران که از پیش فروش اینترنتی بازماندند باید تا سال آینده و خرید مدل ۲۰۲۰ سوپرا جدید صبر کنند.

طبق اعلام تویوتا تمامی کسانی که در پیش فروش اخیر این مدل موفق به رزرو مدل ۲۰۱۹ تویوتا سوپرا شده‌اند از آپشن‌های ویژه‌ای در خودرو‌های خود بهره‌مند خواهند شد. مدیر اجرایی تویوتا به تازگی از تمامی کسانی که در این پیش فروش شرکت کرده‌اند، تشکر کرده و خود بی‌صبرانه منتظر آن است که این خریداران پشت خودرو خود بنشینند و از رانندگی با سوپرا لذت ببرند.

معرفی تویوتا سوپرا در نمایشگاه ژنو۲۰۱۹ توسط عاملیت ۰۰۳ به شما کزارش داده میشود: