افزایش چشمگیر فروش خودروهای برقی

2019-Toyota-Avalon-Limited-Hybrid-front-side-view_o
مشخصات فنی تویوتا آوالون
23 فوریه 2019
امكان رزرو ميز شام از داخل خودرو
امکان رزرو کردن میز شام از داخل خودرو
26 فوریه 2019

خودرو هاي برقي

رشد ۶۴ درصدی نسبت به همین زمان در سال ۲۰۱۸ است. این دومین سالی است که فروش خودروهای برقی با افزایش کم‌نظیری مواجه شده است.

تنها در سال ۲۰۱۸، تعداد ۲/ ۲ میلیون دستگاه خودروی برقی در سرتاسر جهان به دست خریداران رسیده است که این رقم به ۴/ ۳ میلیون خودروی برقی موجود پیش از آن اضافه شد. خودروی مدل سه تسلا که با اختلاف در صدر فهرست فروش خودروهای برقی قرار گرفته است از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا ابتدای سال ۲۰۱۹ فروش ۱۴۶ هزار و ۳۱۰ دستگاهی را تجربه کرد. نیسان لیف نیز با فروش بیش از ۸۱ هزار دستگاه در رده دوم قرار گرفته است. اما بهترین خودروی دوستدار محیط زیست آلمانی بی‌ام‌و سری پنج بوده است که با پیشرانه پلاگین‌هیبریدی موفق به فروش ۲۲ هزار و ۴۰ دستگاه شد و در رده بیست و دوم جای گرفت.

طبق برخی گزارش های تا سال 2022 حجم عظیمی ازخودروهای برقی در خیابان های شهرهای مختلف جهان تردد خواهند کرد و بسیاری از شرکت های معتبر خودروسازی در دنیا به دنبال بهره مندی از تکنولوژی های روز خودرویی هستند چرا که علاقه مندان به خودروهای برقی روز به روز افزایش می یابد و از طرفیNGO های حامی محیط زیست در جهان نیز فشار زیادی بر این شرکت ها برای استفاده از سوخت های پاک می آورند. به همین جهت بعید نیست در سال های آتی شاهد موج فزاینده استفاده از خودرو برقی در جهان باشیم.

سال ۲۰۱۹ آمار خودروهای برقی که در سرتاسر جهان به فروش رسیده‌اند به ۶/ ۵ میلیون دستگاه رسیده است.